Panenkoterapie aneb Moje cesta k panenkám vnitřní síly

Jako malá jsem kromě všelijakého tvoření a běhání venku měla ráda panenky, což asi není moc překvapivé :) Vždycky pro mě byly důvěrnicemi, kamarádkami a takovými... podpůrnými osobami :) Později jako emocemi zmítaná pubertální gymnazistka jsem dostala od své tehdejší německé penfriend Panji jednu malou panenečku z Mexika, kde existuje víra v to, že když si tuto maličkou přítelkyni dáte v noci pod polštář, pomůže Vám odnést všechny starosti. O dalších pár let později jsem si pro sebe a své bolavé vnitřní dítě koupila malou panenku na Fleru a nosila ji s sebou všude, kam jsem potřebovala. Hodně mi to pomáhalo. O panence jako o symbolu intuice a vnitřního vedení se píše i v úžasném příběhu Vasilisa v mojí oblíbené knize Ženy, které běhaly s vlky... Tyhle souvislosti mi docházejí postupně a dá se říct, že až zpětně si uvědomuji, že panenka jako léčebný nástroj mě provází odmalička.

Když jsem začala tvořit panenky z ovčí vlny, netušila jsem, co všechno přinesou, dokážou, jak velká bude jejich moc. Velmi záhy jsem je ale pojmenovala panenkami vnitřní síly, jelikož to bylo to, co jsem cítila, že přináší - spojují nás s naší esencí, vnitřní pravdou, pravým já, s naší vnitřní silou. Kromě osobních panenek a panáčků jsem postupně začala vytvářet panenky na různá témata, podle přání toho, komu byla panenka určena. Z ohlasů pak vyplynulo, že panenky a panáčci silně a pozitivně ovlivňují životy svých "majitelů", že působí změny, léčí, pomáhají tam, kde to potřebujeme, dodávají odvahu, otvírají srdce i léčí hluboce uložená traumata... a někdy přináší opravdu velikou transformaci.

Sama používám tuto "panenkoterapii" pro sebe velmi často - kromě své osobní panenky, která se čas od času mění (rozumějte, tak jak se měníme my různými událostmi a zkušenostmi, mění se i náš odraz v podobě panenky, takže panenka dostává nový háv), si podle potřeby vytvářím panenky podle aktuální potřeby léčení nějakého tématu. Vznikla tak třeba panenka léčení strachu, vnitřního dítěte či vnitřní ženy, panenky nenarozeným dětem, hojnosti či spojení s vnitřní divoškou. Jelikož velmi citlivě vnímám změny a děje ve svém životě, s upřímností můžu říct, že panenky fungují velmi silně a věci se s nimi dějí někdy hodně intenzivně, jindy jemně. Ale znáte to, tichá voda břehy mele :) Vždy následuji svou intuici, a když přijde vnitřní pocit, že panenka splnila svůj účel, poděkuji jí, rozloučím se a většinou ji "zrecykluji". Jsem za tento terapeutický nástroj velice vděčná, nejen že posiluje mou intuici, lásku k sobě, ale také sebe-uvědomění, vnímavost a citlivost k sobě, svým vnitřní procesům i dějům kolem mě. S panenkou jako velkou pomocnicí a představitelkou intuice se potkáváme i v příbězích, jak jsem už napsala, jeden takový je v mojí oblíbené knize Ženy, které běhaly s vlky a jmenuje se Vasilisa, doporučuji :)

Možná pro Vás je záhadou, proč panenky nemají obličej - nemám potřebu to příliš vysvětlovat, ale když se na to někdo ptá, říkám, že je to proto, že tak lépe vystihují mnohorozměrnost lidského prožívání a neomezenou škálu lidských emocí, citů a zážitků. A proč nemají ruce? O tom napíšu zas někdy jindy :)

 

Základní informace o panenkách a jejich tvorbě

Panenky vnitřní síly jsou energetické a terapeutické panenky pro podporu a léčení naší duše. Vznikly proto, aby podpořily naši PRAVOU PODSTATU, náš potenciál, kvality, jež v sobě neseme, ale někdy o nich ani nevíme, panenky podporují a posilují to dobré v nás. Časem se ukázalo, že panenky mají silně terapeutické (ozdravné a léčivé) účinky v našich životech, což mohu potvrdit nejen z vlastní zkušenosti, ale také z ohlasů od Vás.

Původně vznikly proto, že jsem chtěla obdarovat úžasné ženy ve svém okolí, darovat jim něco opravdu "jejich" a "o nich". Postupně ale vznikaly panenky pro různé osoby, myšlenky, zkrátka rozličné záměry a lze tedy vyrobit panenku na jakékoli téma pro ženy, muže, děti i zvířata :) Vyrábím také panenky ženského cyklu, panenky s energií svátků keltského kola roku. Záleží na Vás, jakým způsobem formulujete svou "objednávku" a co chcete panenkou podpořit.

Témata, která lze v panence ztělesnit (panenky na tato témata již vznikly):
- osobní, partnerská, rodinná panenka
- ochranná panenka pro dítě, osobní panenka dítěte
- duše domova, strážkyně obydlí, duše podnikání
- podpora rozvoje vlastních talentů, schopností a darů
- léčení vnitřního dítěte, léčení bolavého srdce, léčení bolavé duše
- panenka nenarozenému dítěti
- probuzení vnitřní čarodějky/vnitřního čaroděje
- probuzení vnitřního ohně, vášně
- panenka ženského cyklu, menstruační panenka, těhotenská/porodní panenka
atd. atd. atd.

(fotografie jednotlivých témat jsou k nalezení na FB Nemetona - Posvátný háj)

 

Každá panenka je originál, vzniká v naladění na daného člověka a zvolené téma. Nepotřebuji k tomu ani Vaši fotku či datum narození, přesto pokud mi je chcete poslat, nebráním Vám :) Většinou se ale ptám na:

* na Vaše OBLÍBENÉ BARVY a
* CO MÁTE RÁDI, co Vás těší, naplňuje, můžete mi ale sdělit o sobě cokoli, co chcete
* Vaši BARVU VLASŮ
* VELIKOST: jak velkou panenku si přejete - dělávám panenky velké asi 15, 20 nebo 30 cm

Panenky jsou vyrobeny z ovčí vlny českých oveček a dalších komponentů (kovových, přírodních, plsti, organzy,...).

 

CENA panenek se odvíjí od jejich velikosti a zdobení, dopředu ji nedokážu říct, pohybuje se však mezi přibližně 250 - 450 Kč.

 

POSELSTVÍ

K panence si můžete nechat zapsat její poselství, intuitivně přijatou zprávu o její energii, o tom, co nese v sobě, co potřebuje,... Je to zpráva z hlubin naší duše... Tato zpráva je zpoplatněna zvlášť z důvodu časové a energetické náročnosti tvorby panenky a přijímání jejího poselství. Cena poselství je přibližně 70-100 Kč, cena se může mírně odlišovat v závislosti na náročnosti přijímání poselství. Je na Vás, jestli poselství budete chtít či nikoliv, na tom se domluvíme při objednávce.

 

DŮLEŽITÉ! Panenky NESLOUŽÍ jako hračky, ale jako DEKORACE, jsou jemné a křehké a podle toho zasluhují zacházení. Jsou vyrobeny v nekuřáckém prostředí bez přítomnosti zvířat (i když zvířata máme doma rádi :) ). Koupí panenky přispíváte na práci sociálnĕ-terapeutické dílny Momo Chrudim, jež je mým hlavním dodavatelem barevné ovčí vlny. Informace o tomto úžasném projektu najdete na www.devcatkomomo.cz

 

Na tvorbu panenky si vyhrazuji ALESPOŇ 2 týdny - ve většině případů se panenka narodí dříve, ale záleží na různých okolnostech (jestli mám ten správný materiál, kolik mám zakázek, jak mi dovolí tvořit moji kluci, atd.)

 

Děkuji za Vaši důvěru, přízeň a přeji mnoho krásných zážitků s panenkami vnitřní síly!

Markéta Nemetona