Jmenuji se Markéta Nemetona Vlčková a žiji na Valašsku se svými dvěma syny. Miluji přírodu, hory a lesy, sebepoznání, tvoření, hudbu, život. 

​Od svých 17 let jsem na vědomé cestě poznání sebe sama a léčení. Můj život se mnohokrát obrátil naruby, otočil mě nohama nahoru a já občas měla dojem, že buď umřu nebo zešílím. Roztrhaná na tisíce kousků, pokaždé jinak, začala jsem znovu hledat cestu k sobě samé, kořenům, k tomu, kdo jsem opravdu já. Po této Cestě stále kráčím, postupně se na ní potkávám se svými zraněními a stíny, které přijímám jako své moudré učitele a průvodce na cestě ke svobodě a vnitřnímu naplnění. Život již přede mě postavil mnoho výzev, kterými jsem prošla nakonec nikoli zlomená, ale posílená a změněná, víc sama sebou, blíž k lásce.

Velikými léčebnými zdroji jsou pro mě práce s tělem, arteterapie a automatická kresba, rodinné konstelace, šamanismus, různé terapeutické přístupy či práce s energetickými esencemi. Postupným prozkoumáváním své duše a uvolňováním pout minulosti jsem začala rozvíjet své talenty naladění, hlubokého vnímání a intuice, terapeutického, intuitivního tvoření, které jsem se rozhodla nabídnout světu, vám.

Doposud jsem pracovala v různých oblastech a s různými lidmi (mám ráda rozmanitost a nebojím se zkoušet nové věci):

ve vzdělávání dětí i dospělých, v sociální sféře (lidé s mentálním i fyzickým postižením, raná péče), organizovala jsem kurzy zájmového i celoživotního vzdělávání, vedla ženský kruh ve Valašském Meziříčí či zde od roku 2015 několikrát organizovala festival Respekt k porodu. Učila jsem angličtinu zdravé děti i lidi se zrakovým postižením, několik let jsem působila jako dobrovolnice v Tyflocentu v Olomouci. Zkušenosti mám také z oblasti sociologického výzkumu, psaní odborných akademických publikací a článků, několik let jsem působila na Katedře sociologie a andragogiky při UP Olomouc, kde jsem např. vedla a oponovala bakalářské práce, prezentovala svou práci na konferencích (věnovala jsem se zejména sociologii těla a arteterapii při práci s dospělými). V posledních letech jsem se věnovala službám průvodkyně žen mateřstvím (předporodní a poporodní konzultace, doprovod k porodu, poporodní rituály, nošení dětí v šátku,…), dále (arte)terapeutické praxi, umělecké tvorbě. Vedle toho se rozvinula má praxe intuitivních vhledů, naladění, konstelační práce či autorská forma terapie a relaxace.

VZDĚLÁNÍ & KURZY

2002 - 2006: Gymnázium Františka Palackého, Valašské Meziříčí
2004 - 2005: Jednoletá příprava ke státní jazykové zkoušce z anglického jazyka, ukončeno SJZ
2006 - 2011: Sociologie - Andragogika, Univerzita Palackého Olomouc
2008: školení lektorky preventivního vzdělávacího programu BodyTalk, Anabell o.s., Praha
2009: školení pro dobrovolníky osob se zrakovým postižením, TyfloCentrum Olomouc
2009: Reiki
2008 - 2011: Arteterapie, kurzy zájmového a celoživotního vzdělávání, UP Olomouc
2009: Vertikální realita 101, prof.David Wagner, University of Integrated Science California
2011: Aktivní terapie, sebezkušenostní kurz zaměřený na psychologii a psychoterapii (práce se sny, pohádkami, archetypy, relaxaci, řízená imaginace, životní osa, vnitřní dítě)
2012: Automatická kresba, Libor Zvolánek, EnergyCentrum Olomouc
2013: online kurzy Cesta spokojené ženy, Online škola sebelásky, Přijmi svůj strach, Cesta pravého muže, Výchova nevýchovou, Femina Fusion Program
2013: RaSheeba
2014 - 2016: základní výcvik pro duly, České duly, o.s., zakončeno certifikací v roce 2019

2015: seminář kraniosakrální terapie pro duly, Markéta Bezoušková
2017: kurz poporodní duly NAPP, www.napp.cz
2018 a 2019: kurz Spiritual Response Therapy I a II, Ing. Pavel Kaiser, MBA, Olomouc
2019: Růžové objetí a Motýlí masáže pro novorozence, Ing. Eva Kopasová, Brno
2019 - 2021: výcvik v systemických konstelacích, Libor Zvolánek, Olomouc
2020: kurz Asistent pedagoga, Schola Servis, Hranice
2021: Muzikoterapie ve speciální pegagogice, Akademie Alternativa s.r.o.
2021: akreditace III. stupně Dula konzultantka, České duly, z.s.

A zejména hodiny a hodiny vlastního sebepoznání, supervizí a terapií (rodinné konstelace, arteterapie, meditace a imaginace, regrese, SRT, práce s výkladovými kartami, supervize v rámci pomáhající profese,...)