Jmenuji se Markéta Vlčková a žiji na Valašsku se svou rodinou, manželem a dvěma syny. Vystudovala jsem sociologii a andragogiku na vysoké škole, absolvovala různé kurzy, ale i když to pro mě bylo důležité životní období, v němž jsem potkala mnoho úžasných lidí a prošla mnohými zkušenostmi, utvářely mě jiné věci, než univerzitní diplomy. Ačkoli to původně vypadalo, že se ze mě stane akademička a budu pracovat na univerzitě a ve sféře sociální práce, životní okolnosti a moje cesta se nakonec ubraly jiným směrem.

​Osobní hluboká krize a potíže psychického i fyzického rázu (mentální anorexie, deprese, nevysvětlitelné neurologické a jiné zdravotní potíže, později vážné zdravotní a psychické problémy prvorozeného syna nebo těžká a dlouhotrvající partnerská krize) mě přivedly k hledání Cesty a sebe sama. Tam, kde selhávala lékařská a klasická péče, prošlapávala jsem si vlastní stezku, hledala jiné zdroje a přístupy, dělala to "jinak". Možná i proto, že jsem si vždy se svými pocity, vjemy či vnitřními obrazy připadala odlišná a klasické léčebné postupy mi nedokázaly pomoct, ale ani mě pochopit. Trhaly mě na kusy, zkoumaly jednotlivé mé části, neviděly však celek, souvislosti, propojení duše a těla, skutečné pocity a potřeby.

​Od svých 17 let jsem na cestě sebepoznání a léčení. Největší škola transformace ale nastala s příchodem prvního syna...můj život se obrátil několikrát naruby, otočil mě nohama nahoru a já občas měla dojem, že buď umřu nebo zešílím. Znovu roztrhaná na tisíce kousků, tentokrát ovšem jinak, začala jsem znovu hledat cestu k sobě samé, ke svým skutečným potřebám, k tomu, kdo jsem opravdu já. Po této Cestě stále kráčím. Musela jsem a stále musím čelit mnoha svým zraněním a stínům duše, bolesti a smutku. Naučila jsem se je však vnímat jako moudré učitele a průvodce na cestě ke svobodě a vnitřnímu štěstí.

Velikými léčebnými zdroji se pro mě stala práce s tělem, arteterapie a automatická kresba, rodinné konstelace, regrese, spiritual response therapy či práce s energetickými esencemi. Postupným prozkoumáváním své duše a osvobozováním pout minulosti jsem začala rozvíjet své talenty naladění, hlubokého vnímání a intuice, terapeutického, intuitivního tvoření, které jsem se rozhodla nabídnout světu, Vám.

​Miluji život, svou rodinu a přátele, pospolitost, hory, hudbu, tvoření a sebepoznání. Život vnímám jako vzácný dar a zázrak, který je třeba žít - s úctou a láskou ke všemu živému.

VZDĚLÁNÍ & KURZY

2002 - 2006 Gymnázium Františka Palackého, Valašské Meziříčí
2006 - 2011 Sociologie - Andragogika, Univerzita Palackého Olomouc
2008 - 2011 Arteterapie, kurzy zájmového a celoživotního vzdělávání, UP Olomouc
2009 - Vertikální realita 101, prof.David Wagner, University of Integrated Science California
2011 - Aktivní terapie, sebezkušenostní kurz zaměřený na psychologii a psychoterapii (práce se sny, pohádkami, archetypy, relaxaci, řízená imaginace, životní osa, vnitřní dítě)
2012 - Automatická kresba, Libor Zvolánek, EnergyCentrum Olomouc
2013: online kurzy Cesta spokojené ženy, Online škola sebelásky, Přijmi svůj strach, Cesta pravého muže, Výchova nevýchovou, Femina Fusion Program
2014 - 2016: základní výcvik pro duly, České duly, o.s., zakončeno certifikací v roce 2019
2015: seminář kraniosakrální terapie pro duly, Markéta Bezoušková
2017: kurz poporodní duly NAPP, www.napp.cz
2018 a 2019: kurz Spiritual Response Therapy I a II, Ing. Pavel Kaiser, MBA, Olomouc
2019: Růžové objetí a Motýlí masáže pro novorozence, Ing. Eva Kopasová, Brno
2019-...: započat konstelační výcvik, Libor Zvolánek, Olomouc

A zejména hodiny a hodiny vlastního sebepoznání, supervizí a terapií (rodinné konstelace, arteterapie, meditace a imaginace, regrese, SRT, práce s výkladovými kartami...)