Keltské kolo roku a panenky vnitřní síly

Moje pohanská duše spolu s tvořivostí se v roce 2006 smluvily, že ke každému svátku keltského kola roku vytvoří panenku, která ponese energii svátku. Každá nese své poselství, svou zprávu pro naši duši... Vznikly panenky nesoucí jména jednotlivých svátků: Samhain, Yule, Imbolc, Ostara, Beltain, Litha, Lughnasad, Mabon. Panenky používám v rituálech, k oslavě jednotlivých svátků, k podpoře energie, kterou představují, v našem životě.

 

Každá panenka nese poselství:

Samhain: Jedná se o tajemnou, mystickou, hlubokou a velice vážnou, hloubavou bytost, která je ale současně nespoutaná a velice přirozená. Její energie je silně spjata s podsvětím, temnou stránkou naší duše (která ovšem není špatná – jen je spojena s něčím, co potlačujeme, nemáme rádi, bojíme se toho), s říší mrtvých, našich předků. Je drsná, ale také velice citlivá a laskavá. Zve nás k tomu, abychom sestoupili do hlubin naší duše a setkali se tam s něčím důležitým. Zve nás, abychom se podívali do své vnitřní temnoty a tmy a na chvíli v ní spočinuli. Sestup tam může být velmi těžký, náročný, plný emocí, strachu i bolesti, ale můžeme vykročit s důvěrou, protože tato bytost půjde s námi a společně s ní také energie Bohyně, která nám bude svítit jasným světlem lásky, důvěry a hluboké moudrosti a poznání. Ona ví. Ona zná svou sílu. Ví, kdo je a ví, co je třeba pustit a opustit. Nemusíš se bát, stojí při Tobě a půjde s Tebou, neopustí Tě ani při sebemenším zaváhání. Je trpělivá. Je s Tebou, Tvým strachem, bolestí, v temnotě i bezradnosti. Je tu, aby Ti pomohla tím vším projít. Protože ví, že tam dole je poklad. Jsou tam klenoty, k nimž Ti nabízí klíč – máš ho již v sobě, netřeba ho hledat někde venku. Je tam, kam hodláš sestoupit a podívat se, v nejhlubší temnotě. Může Tě to děsit, Samhain Ti tam ale svítí a ví, že tam, kam jdeš, je Život. To, co přijmeš, co tam dole obejmeš, Ti přinese celistvost, hluboký klid a mír. Nech to být, nech to plynout, buď tady a teď a přijmi, co přichází.

Yule: Panenka otevírá téma veliké křehkosti, jemnosti a zranitelnosti, která se skrývá v každém z nás. Je jemňoučká, lehoučká, křehoučká, jako sněhová vločka, přesto v sobě nese velikou energii koloběhu života a světla. Pomáhá nechat věci plynout, utišit svou duši, která může být i velice bolavá. Přináší pohlazení, okamžik klidného spočinutí v tady a teď... a také poučení, že jedním z nejmocnějších léčivých nástrojů je... přijetí...

Další budou doplněna.