Vnitřní žena a vnitřní muž... co vám nyní sdělují?

Co nám nyní říká naše vnitřní žena a vnitřní muž? Vyberte si kartu a o pár řádků níže se dozvíte, co vaše volba znamená.

V našem vnitřním světě nacházíme tzv. archetypy – jakousi podobu vnitřních obrazů určitých „postav“. Mezi ty nejznámější patří „velká pětka“ – vnitřní žena, muž, dítě, zvíře a bůh. Jejich podoba v nás je dána například našimi zkušenostmi z dětství, ale nejen. Celý život se náš vnitřní svět utváří a mění podle toho, co zažíváme, čím procházíme.

V dnešním naladění se podíváme na to, jaké poselství nám nyní předávají vnitřní žena a vnitřní muž. Vybrala jsem pro ně velmi příhodné Karty mezilidských vztahů, které v obrazech představují právě žensko-mužské archetypy v nás. Pokochejte se nádhernými obrázky a vnímejte poselství všemi smysly a srdcem... :) Slova zachycují jen částečně to, co je. Podívejte se na obrázky a vnímejte, co Vám přináší, jak se s nimi cítíte, jak je vnímáte. Vy sami poznáte jejich skryté poselství pro Vás. Každý archetyp je mnohorozměrný, má své světlé i temnější aspekty… vnímejte celistvost a to, co přináší konkrétně Vám.

 

 

 

 

 

 

 

 

Růžová řada – vnitřní žena

Karta vlevo – Hospodyňka: Tvoje vnitřní žena má nyní ráda vše uspořádané, zařízené, zabezpečené. Ona sama se podílí na tom, aby vše bylo tak, jak má. Cítí potřebu vytvářet bezpečí, pohodu, pečovat a opečovávat, být v hojnosti, obklopená dobrými věcmi, cítit příjemné zázemí. Nebojí se povinností, je zodpovědná, užívá si péči o druhé. Možná chce dělat domácí sirupy, marmelády, tinktury z bylin, aby podpořila zdraví, sílu a vitalitu svých blízkých. Snaha vše uspořádat a mít na svém místě pro ni ale může být velmi vyčerpávající. I ona se někdy potřebuje uvolnit, zažít pohodu, aniž by neustále na stůl nosila koláče, kafíčka a limonády. I ona si občas potřebuje hodit nožky nahoru, sednout na zápraží s hrnkem čaje, a jen dýchat, užívat si krásný den a kochat se krásou kolem. Dovol si někdy jen tak být.

Karta uprostřed – Opora: Tvá vnitřní žena je v současnosti oporou – starostlivě a spolehlivě se věnuje péči o druhé. Naslouchá, vnímá, respektuje. Je skutečnou oporou, je na ni spoleh. Nebojí se postavit všemu čelem, je odhodlaná, vytrvalá. Nemá ráda bezohlednost, neúctu, tvrdě proti nim vystupuje. Uvnitř sebe možná cítí obrovskou lásku, ale bojí se ji vyjádřit, protože se obává odmítnutí. Plní své úkoly, ale i ona je časem vyčerpaná, unavená a vysátá… pak je potřeba podívat se na to, proč je na sebe tak tvrdá, proč stále rozlišuje pocity na „dobré“ a „špatné“, „vhodné“ a „nevhodné“. Lásku si nemusí zasloužit, láska jí přirozeně náleží, sama je jí plná. Místo zásadovosti a zodpovědnosti by se mohla více otevřít vlastní přirozenosti.

Karta napravo – Čarodějka: Tvoje vnitřní žena je nyní spojena s velkou silou. Nebojí se ničeho a do všeho jde odvážně. Spojuje se s mystérii života, prohledává zákoutí duše, nachází kontakt se svými předkyněmi a předchůdkyněmi a čerpá z tohoto spojení velikou sílu a moc. Je neodolatelná, magická, přitažlivá. Jde do hloubky, ke kořenům všeho, povrchnost ji netěší. Pohybuje se na hraně, je vášnivá, umí ale také shořet jako pták Fénix a znovu povstat z popela. Nebojí se za sebou pálit mosty, když to tak pocítí. Umí být divoká a nespoutaná, ale také ničivá. Téma, nad kterým si potřebuje přemýšlet je moc a její uplatňování, rovnováha a potřeba se mstít, byť podvědomě.

Modrá řada – vnitřní muž

Karta vlevo – Snílek: Tvůj vnitřní muž je nyní klidný, snivý, zahloubaný. Umí léčit, je velice laskavý a jemný. Současně žije trochu mimo realitu, hmotná realita je pro něj vyčerpávající a obtížná, ve svých fantazijních a vnitřních světech je mu oproti tomu nádherně. Je raději v ústraní, než ve velké společnosti – své blízké ale opečovává, miluje, je jim oddaný. Potřebuje se více propojit s realitou a své úžasné sny a vize přenášet nikoli na spasitelské snahy, které jsou ovšem leckdy marné, ale na tvorbu svého vlastního světa. Jeho vnitřní svět je plný skvělých nápadů, má velký duchovní rozměr, který může svět obohatit, ale začít musí sám u sebe. Je to velký pacifista, který nemá rád násilí.

Karta uprostřed – Dobyvatel:  Tvůj vnitřní muž se nyní doslova koupe a užívá si silnou, mužskou, dobyvatelskou energii, která chce pojímat, mít navrch, prosazuje svou sílu. Razí nové cesty, je odvážný, vitální, neúnavný, je to přirozený vůdce, který umí zazářit, být vřelý. Má chuť dobývat, je to tak trochu rebelant, který se bouří proti zaběhnutým stereotypům. Pozor na zbrklost, snahu o dominanci, určitý despotismus. Postupně, jak moudří, zjišťuje, že věrnost a vytrvalost přináší větší uspokojení a sladší plody, než pouhé dobývání. Nakonec zjistí, že svou silnou energii nemusí vložit do boje, ale stát se moudrým vládcem svého vlastního života.

Karta napravo – Pracant: Tvůj vnitřní muž je nyní pevně zakotven v realitě, zodpovědný, spolehlivý, dělá vše, co je potřeba a přináší mu to radost. Je pro něj důležité zázemí, spokojenost, klidný, vyrovnaný život, ideálně blízko přírodě. Pracuje tvrdě, ale plody jeho práce přináší dobrý pocit a trvalé výsledky. Je sám sebou, řídí se selským rozumem, je stabilní, dobromyslný a spokojený. Potřebuje více vnímat svou hodnotu, znát svou cenu, naslouchat více sobě a nečekat, co druzí.

Co vám archetypy sdělily? Rezonuje to s vámi? Když budete mít chuť, klidně mi o tom napište.

Krásný čas,
Nemetona

p.s. a pokud máte chuť prozkoumat svůj vnitřní svět více do hloubky, mrkněte na Manuál arteterapie - Velká pětka sebepoznání, který vám pomůže vnitřní archetypy procítit naplno https://www.nemetona-posvatny-haj.com/news/a1-1-2019/