Velikonoční pohled do duše aneb co nám karty poví?

Dlouho, předlouho už jsem pro vás nenachystala tento intuitivní pohled do sebe. Tak v této době, na Velký pátek... Tahle naladění skrze obrazy karet jsou úžasná pro práci se sebou, hledání odpovědí na své otázky. Až tomu nemůžu uvěřit, že se výkladu karet věnuji už asi 12 let. Nevykládám budoucnost. Nahlížím do duše, která se ve zvolených obrazech zrcadlí.

Vyberte si kartu a já vám za pár dní napíšu, co vaše volba znamená. Která vás přitahuje? Níže najdete odpovědi.

Vybrala jsem pro tento výklad karty Kouzelná moc květin. Na někoho můžou být moc „sladké a pozitivní“, také na ně nemám vždy chuť, ale venku svítí slunce, je jaro, velikonoce, jako lidstvo a planeta zažíváme obrovský přelom v našich životech, tak proč se nepotěšit něčím hezkým, nádherně ilustrovaným. Krásně k nám mluví skrze obrazy. Už jen když se na podíváte, dýchne na vás energie a poselství dané rostliny. Přeji vám hezkou sobotu, příjemné svátky jara… Podívejte se na vámi zvolený obrázek a nechte se unášet barvami, krásou i silou květů a rostlin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karta vlevo – JETEL – co vidíte, když se na něj podíváte? Záplavu zářivé zeleně, skrze kterou prosvěcuje sluneční světlo? Lehkost, radost, přirozenost, skromnost, pokora a důvěra? Ale také záře, hojnost, bohatství, které na první pohled není vidět… Ano, to jsou atributy jetele, té zdánlivě nepatrné a nepříliš výrazné rostliny. Možná si řeknete „nějaký obyčejný jetel, no výborně“, možná jste si přáli něco vznešenějšího. Ale přátelé, nemylte se. Tato nepatrná rostlina se složitým květem, vám přináší poselství právě o vaší sebehodnotě a vnitřní síle a kráse. Učí vás vnímat se dokonalé a hodnotné takoví, jací jste. Ať už to znamená být orchideí, sedmikráskou, růží, jetelem nebo stéblem trávy… Vaše existence MÁ SMYSL, VÝZNAM, HODNOTU. Nemusíte mít nebo dělat to, či ono, abyste byli NĚKDO. Nemusíte ani nějak vypadat. Vaše síla, krása a esence výjimečnosti spočívá VE VÁS. Jetel vám s tím něžně a jemně posiluje vaši důvěru v sebe a také podporuje propojení s vaší intuicí – pomáhá vám vnímat své nitro, svá přání i svou pravdu a cestu a nepochybovat o nich. Pozor na spěch, starosti, vynucování něčeho, egoistické prosazování. Pokud právě o něčem přemýšlíte, rozhodujete se, nevíte, jak si s danou situací poradit, nalaďte se na své krásné nitro, odpovědi přijdou. Jetel nás také vyzývá pracovat s čakrou solar plexu – uvolněte břicho, centrum svých instinktů a vnitřní síly, můžete si požádat o vyčištění této čakry, nebo dělat vizualizaci, v níž z ní vytahujete všechno tíživé a zaplavujete ji zářivým světlem, které ji posílí a harmonizuje. Pokud můžete, choďte na procházky, na slunce, klidně vystavte i své holé břicho na chvíli slunečním paprskům, solaru to udělá dobře :) Důvěřujte sobě, svému vnitřnímu vedení, nedělejte nic, co cítíte, že není to pravé pro vás. A vnímejte, že nejen to, co je na oko „krásné, úžasné, dokonalé“, instagramově vystajlovaný život, má svou hodnotu. Co je pro vás skutečně důležité? Energie jetelu přináší také léčení a uzdravení.

Karta uprostřed – NÁPRSTNÍK – obraz náprstníku přichází s poněkud jinou energií. Magická, silná obloha ohlašující západ slunce a určitou atmosféru tajemna. Energická, odvážná bytost, roh na který troubí nějakou důležitou zprávu. Může působit až bojovně, co myslíte? Ano, volá po tom, abyste se zbavili veškerého strachu, obav a napětí. Volá z hloubi duše, abyste se spojili se svou vnitřní silou, která je nekonečná, neomezená a absolutní. Pouze my sami ji ponižujeme a snižujeme, a pak se ocitáme v roli obětí, které nemohou dělat ve svém životě vůbec nic, protože vždy je zde někdo mocnější, silnější, větší autorita. Seberte odvahu! Buďte sami sebou! Je čas vyjádřit svůj hlas! Dovolit své vnitřní pravdě, hlasu svého srdce, aby se rozezněl. Přetněte všechna pouta strachu, která vás drží zpátky. Jste silní, stateční, rozhodní! Dovolte energii náprstníku, aby zaplavila vaše srdce mocnou energií, zářivým světlem, dovolte mu prohřát vaše srdce a dodat mu sílu. Dovolte, aby tato síla léčila vaše srdce, srdeční čakru a vše, co se zde v průběhu let nahromadilo. Poselství náprstníku z ní, že nic z toho, co se stalo, děje, nebo stane, vás nemůže zadržet, nebo vám skutečně uškodit. Spojte se se svou silou a staňte se skutečnými tvůrci svého života, kteří se nebojí říct svou pravdu nebo se ozvat, když je to potřeba. Přestaňte věnovat svou energii strachu, obavám, úzkostem. Nedovolte, aby nad vámi měly takovou moc. Můžete je zkoumat, ano, hledat, co je za veškerým tím strachem, a tato zranění uzdravit. Pokud vás strach svazuje, zkuste alespoň změnit úhel pohledu – jiný náhled na to, co prožíváme, nám často přináší nové informace, úlevu. Místo strachu se zaměřujte na ochranu, podporu a vedení, které se vám neustále dostává, postupujte tam, kam vás vaše srdce volá. Věnujte se sami sobě… rozdávejte, jen když to tak opravdu cítíte. I vy si občas potřebujete odpočinout a načerpat energii. V tu chvíli můžete požádat své ochránce, anděly nebo bytosti přírody, aby vás obklopily ochranným světlem – obracejte se na ně o pomoc, jsou tu pro vás, kdykoli to potřebujete. Nezapomínejte také, že jste silnější, než si myslíte. Máte v sobě velikou moc, která se nemá stále skrývat a ponižovat. NAOPAK! Zbavte se všech pocitů slabosti a nejistoty a vezměte věci do svých rukou. Už se ne-bojte! Vaše síla JE TU, trvale přítomná… je nejvyšší čas ji PŘIJMOUT.

Karta vpravo – POMERANČOVÝ KVĚT – poslední karta nese zase úplně jinou energii :) Co vidíte, když se na ni díváte? Jak se cítíte? Jejím hlavním poselstvím je harmonie, pohoda, klidné spočinutí v momentu tady a teď, důvěra, odevzdanost a jasnost. Symbol „holúbka a holuběnky“ nás odkazuje k partnerství, rodině, vztahům jakéhokoli druhu, spolupráci. A říká nám, že energie ve vztazích nyní poplyne příjemněji, s větší lehkostí, láskou a důvěrou. Pokud vám to k vaší aktuální situaci nesedí, možná je na čase zkusit se zaměřit na to pozitivní, co je, zkusit ocenit to dobré, nejen hledat chyby, omyly, vytvářet body sváru, hněvu, vzájemného zraňování a bolesti. Tato karta také může být pro vás výzvou, abyste se s tím, co prožíváte, a třeba si s tím nevíte rady, obrátili o pomoc na někoho, komu důvěřujete. Aktuální dění není pro setkávání a sociální kontakt příliš vhodné, nicméně stále zůstáváme sociálními bytostmi – nikdo nejsme ostrov sám pro sebe, který bude šťastný v dlouhé izolaci od ostatních lidí – daří se nám v srdečných, hlubokých vztazích. Konflikt s někým, koho máme rádi, kdo je pro nás důležitý, je pro nás velká výzva, která může být hodně bolestivá. Na druhou stranu, hledání cesty, jak se usmířit, jak se dostat na vlnu podporující komunikace, hledání cesty, jak obnovit ono spojení mezi námi, může být důležitým a potřebným způsobem, jak rosteme, vyvíjíme se, hledáme vnitřní i vnější rovnováhu, sílu a moudrost. Možná nás to vede k tomu, abychom se podívali na své strachy a bloky v oblasti vztahů, otevřenosti, autentičnosti, zranitelnosti. Práce s těmito tématy vede k osvobození, radosti, hlubšímu a intenzivnějšímu prožívání „srdečních záležitostí“ a našich vztahů. Pomerančový květ nás volá k tomu, abychom se svými vztahy zabývali, ať už jsou jakékoli… vztahy jsou jako květiny, o které je třeba pečovat. I na vztazích je třeba pracovat, věnovat jim energii, živit je a starat se o ně – i v době, jaká je. Hledejte způsoby, jak se zase spojit s lidmi, pokud vám přátelé chybí. Moderní technologie jsou tomu velmi nápomocné. Buďte se svými blízkými, vytvářejte společně chvíle pohody a bytí, čerpejte z vzájemné přítomnosti. Pokud partnera nemáte, může být nějaký na obzoru, i když se vám to třeba teď vůbec nezdá. Ať už vztah máte či nemáte, ať už jste nebo nejste v kontaktu s přáteli, nezapomeňte, že primární je vždy vztah k sobě. Buďte vnímaví k sobě, svým pocitům a dovolte své citlivosti a zranitelnosti, aby se projevily.

Jak vám poselství sedí? Jak s vámi rezonuje? Klidně mi o tom napište. A pokud cítíte, že na nějaké téma, které prožíváte, se potřebujete podívat hlouběji, napište taky. Jsem vám k dispozici.

Krásný čas,

Vaše Nemetona