Respekt k porodu Valašské Meziříčí 2016

V rámci Světového týdne respektu k porodu proběhne již podruhé ve Valašském Meziříčí minifestival přednášek/ukázek na téma přirozená podpora těhotenství a mateřství. Letos se můžete těšit na témata jako masáže maminek, mimimek a aromaterapie (s praktickou ukázkou), bezplenková komunikační metoda, vědomá příprava k porodu, porodní příběh jako cesta k sobě, opět je možná ochutnávka arteterapie... Prostor bude pro společnou diskuzi, sdílení, povídání... Vše v přátelském a respektujícím duchu :)

 

KDY: středa 18. 5. 2016, 14 - 18 hodin

KDE: Harmonie - vzdělávací centrum o.s. (Valašské Meziříčí, Palackého 49, budova ISŠ-COP – internát, boční vchod od sportovního areálu)

CO: vědomá příprava k porodu * masáže těhotných a miminek * aromaterapie * porodní příběh jako cesta k sobě * arteterapie (prožitkový workshop) * přirozený porod a podpora těhotné a rodící ženy * bezplenková komunikační metoda * diskuze a další témata, která vyplynou :)

 

Vstupné:         250,- / celý program (a Váš doprovod 100,-)

                        80,-/ jednotlivá přednáška

 

Program:

14:00 – 14:05 přivítání

14:05 – 15:20 Vědomá příprava k porodu (povídání o možnostech podpory sebe sama na cestě ke spokojenému porodu, s ukázkou relaxace za pomoci arteterapie)

15:30 – 16:45 Masáže těhotných a miminek, aromaterapie, komunikace s miminky (povídání s praktickou ukázkou masáže dětí)

16:55 – 17:15 Bezplenková komunikační metoda (sdílení praktických osobních zkušeností + ukázka látkových plen)

17:20 – 18:00 Porodní příběh jako cesta k sobě, diskuze (jak porod může spustit hlubokou osobní transformaci, sdílení a diskuze)

Během festivalu možnost nahlédnout do knih o těhotenství, mateřství, osobním rozvoji, ženství, psychosomatice či si ošahat některé druhy látkových plen.

 

Anotace příspěvků:

Vědomá příprava k porodu

Markéta Vlčková, dula, arteterapeutka, lektorka

Co lze dělat na cestě ke spokojenému porodu (fyzické tělo i psychika, práce se sebou, uvědomování, uvolňování, podpůrné prostředky – masáže, terapie, energetické esence, meditace, relaxace,… aneb tělo a duše jdou ruku v ruce). Psychika ženy v těhotenství a naslouchání sama sobě. Podpora těhotné a rodící ženy. Arteterapeutická ochutnávka – relaxace a naladění na sebe a miminko formou výtvarné činnosti.

 

Masáže těhotných a miminek, aromaterapie, komunikace s miminky

Petra Grepl, masérka dětí a maminek

Masážky miminek a dětí jsou jemnými, citlivými doteky vedenými v Lásce a Něze k našim dětem. Masáže považujeme za tvořivou práci, u které dochází k neverbální komunikaci, k hluboké relaxaci a uvolnění dětí a rodičů. Zlepšují vzájemné vztahy mezi všemi členy rodiny. Dětem se upravuje spánkový rytmus, jsou odolnější vůči nemocem, prokrvuje se pokožka, posiluje se hrudní svalstvo, koordinace pohybu. Organismus se dobře okysličuje, děti jsou klidnější a vyrovnanější. Doteky v Lásce umí vyvolat i kloubní změnu, neboť při masážkách dochází k uvolnění hormonů do organismu, což podporuje pohybový aparát. Masážky mají velkou účinnost při rozvoji psychomotoriky dětí. Dotek v Lásce může odstranit poporodní trauma, pomáhá s dyslexií a dysgrafií, s autismem, s hyperaktivitou u dětí. Zlepšuje stav astmatiků, alergiků a ekzematiků. Pomáhá handicapovaným dětem.

 

Bezplenková komunikační metoda

Šárka Radová, zkušená maminka

Sdílení vlastních zkušeností s praktikováním BKM u víc než ročního děvčátka. Ukázka látkových plen.

 

Porodní příběh jako cesta k sobě, diskuze

Moderuje Markéta Vlčková

Sdílení zkušeností, vlastní příběhy, aneb kterak osobní hluboká porodní zkušenost vede k osobní hluboké transformaci. Diskuze aneb co se do příspěvků nevešlo, dotazy a další povídání dle časových možností.

 

Pro aktuální informace sledujte tyto stránky či FB Nemetona - Posvátný háj a FB Respekt k porodu Valašské Meziříčí.

 

Z Respektu bude možno si odnést letáčky o těhotenství, porodu, právní tematice, ochutnávka a elektronická verze brožury Cesty ke spokojenému porodu zde: https://www.iham.cz/nabizime/brozura/

 

Pokud byste to do Val. Mezu měli daleko, po celé republice probíhají další akce... Rozcestník celorepublikových aktivit: https://svetovytydenrespektukporodu.cz/

 

Pražský festival, který má program úžasný, najdete jej tady: https://respektkporodu.cz/

 

Díky Hnutí za aktivní mateřství za úžasnou práci a podporu!

 

Těšíme se na Vás!