Poselství z Posvátného háje - říjen 2019

MANDLOŇ

Může se zdát, že zářivý anděl Mandloně plný světla, vůbec nezapadá do tohoto období, kdy se naopak tma vkrádá do našich životů. Možná ale právě proto přichází tento stromový anděl – aby nám ukázal, že i v těch nejtemnějších časech někde svítí alespoň malá hvězda. Mandloň přichází, aby otevřel naše srdce a vnesl do nich jemnou, laskavou, nádhernou lásku. Údajně i jméno tohoto stromu ve staré aramejštině znamená „světlo“. Botanický název Amygdalus pak vychází z původního sumerského Ama Ga, což pro změnu znamená „Velká Matka“. A tak nejen, že s blížící se temnou částí roku, která je spojena s ženskými aspekty, nám svítí Mandloň na cestu světlem naděje, ale i celá Velká Matka, se svou konejšivou mateřskou náručí nás objímá, vítá, pobízí k další cestě a hlavně nás bezpodmínečně přijímá.

Mandloň otevírá svou náruč, laskavou, ženskou, něžnou, plnou lásky a přijetí. Přináší soucit, smysl pro vyšší hodnoty a pobízí nás, abychom se vydali na cestu srdce, upřímnosti a ryzosti. Vybízí nás k tomu, abychom prozkoumali své úmysly, svá přesvědčení a ideály – a skutečně je pročistili, oprostili od veškerých iluzí, falše a nepravdivosti. Vyzývá nás, abychom byli ve své čistotě a upřímnosti doslova nazí – jednoduše takoví, jací opravdu jsme, bez všech nánosů... otevřeme se té čisté, bezelstné esenci, esenci lásky, která se v našem srdci skrývá.

Protože tam, kde energie mandloně chybí, tam se jedná o jediné – boj o moc, krutost, neprostý nedostatek lásky. I v těch nejtemnějších obdobích nám Mandloň ukazuje správnou cestu… Cestu, která je pro nás všechny a pro celou planetu nyní tak důležitá…

Otevři se svému srdci. Otevři se jemnosti, něze a laskavosti a nech se jimi zahalit jako pláštěm, který Tě obejme, pohladí a poladí všechno na těle i na duši, co tuto laskavou energii potřebuje. O nic neusiluj, jednoduše buď a dýchej… oklop se tím, co léčí a vyživuje Tvé srdce, duši i tělo, vydechni… obklop se krásnem, jemnou vůní, květinami, vším, co Ti pomůže zase cítit, že ve svém srdci jsi doma, a můžeš se na něj spolehnout.

Krásný čas,

Nemetona

#posvatnyhaj #poselstvi #poselstvizposvatnehohaje #andele #andelestromu #stromy #laska #svetlo