Strom života

Voňavá květová esence ve spreji podpoří naše pozvolné uvolnění se, vnitřní stabilitu a pocit „ukotvení se“ v sobě, kdy vnímáme pevné místo pro sebe a své „zakořenění“. Květová esence nám pomáhá ponořit se do umění meditace či relaxace, kdy se postupně dokážeme i během chvilky zkoncentrovat a naladit se do svého vnitra. Začne se ztišovat naše rozptýlení a neklid mysli. Jasněji budeme prociťovat své emoce, do našeho života se vnese lehkost a naše srdce začne vyzařovat laskavost. Ustálením se ve svém srdci se v nás probouzí a prohlubuje vroucnost a mateřská láska. V různých životních situacích nám pomáhá udržet „mentální klid“, pocit vnitřní rovnováhy a pomáhá nám prohlubovat naši trpělivost. Uvolňuje „mentální napětí“ a chrání nás od vnějších rušivých vlivů, kdy tak snadno nepodléháme různým výkyvům.  Budoucí mamince pomůže květová esence v krátké relaxaci či meditaci odpoutat se od ruchu všedního dne, mentálně se zklidnit a naladit se na vnímání svého děťátka v bříšku pomocí masáže Hlazení malého Andílka. Pomůže ji také zklidnit se kdykoliv v průběhu náročného dne či večer před spaním. V posledních dnech těhotenství a před blížícím se porodem pomáhá květová esence budoucí mamince vnitřně se připravit a sladit s miminkem na „První společnou cestu“ zrození, která je čeká. Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší kdykoliv přes den, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe Růžový obláček a ponoříme se do jeho voňavého kouzla.

Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou důležitou součástí této esence, podporují především naše pozvolné zklidnění se a uvolnění, vnitřní stabilitu a pocit „ukotvení se“ v sobě. Ztišují mentální rozptýlení a prohlubují naši koncentraci.

Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

Použití květové esence v péči o budoucí maminku:

Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro ztišení se, mentální zklidnění, pocit „ukotvení se“ v sobě a vnitřní stability, ale i pro prohloubení naši koncentrace:

– květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho mentálního vnímání a pro zkoncentrování se na vnitřní promlouvání si s naším miminkem v našem lůně

– květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7. krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření i do pulzních bodů za ušima

– květovou esenci vetřeme (pravotočivě) po dráze spirály do pupíku a následně provedeme krátkou stimulaci v místě samotného pupíku, a to přiložením našich provoněných kytičkových dlaní na něj – přes pupík jsme totiž energeticky propojeni s naším děťátkem v lůně

– nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

– květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohou – přes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním

Psychicko-mentální podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými kytičkovými dlaněmi na něj.

Naladění se do „emoce Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoníme (během pár vteřin je přes čichové receptory v nosní sliznici přímo stimulována amygdala – centrum emočního prožívání a emoční paměti).

Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“: provedeme nastříkáním (2-3x) květové esence do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho vůně, kterou je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin. Vůně nás hezky naladí do „emoce Růže“ a zároveň si květovou esencí voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

Převzato od báječné autorky esencí Zrození, Ing. Evy Kopasové, www.zrozeni.com