Růžové osvěžení

Voňavá květová esence ve spreji přináší osvěžení, emoční pohodu, navozují pocit harmonie a bezpečí. Podporuje ženskost a vnáší emoční kouzlo do života. V průběhu těhotenství u ženy emočně prohlubuje její rodící se mateřství. Opečovává především její „emoční svět“, podporuje vnitřní ženskou sílu a vitalitu. Jemná vůně Růže vnáší jakési emoční kouzlo do života, probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit. Vůně Růže zkrátka dokáže povzbudit a příjemně naladit. Harmonizací emoční rovnováhy vylaďuje květová esence ženské tělo k celkové svěžesti a přináší vnitřní „emoční zklidnění“. Pomáhá stabilizovat vnitřní ženský svět, díky čemu nemusíme tak snadno podléhat různým okolním vlivům. Posiluje ženskou energii a celkovou vitalitu, rozeznívá struny vnitřní ženské krásy, zjemňuje a kultivuje srdce. Osvěžuje i při velké únavě, kdy uvolňuje „emoční napětí“. Proto významně podpoří ženu nejenom v období těhotenství, ale také ženu, která touží po děťátku. Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší kdykoliv přes den, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe Růžový obláček a ponoříme se do jeho voňavého kouzla.

Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, podporují především emoční svět ženy, její ženskou sílu a probouzí vřelost srdce, empatii a mateřský cit.

Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

Použití květové esence v péči o budoucí maminku:

Květová esence se používá lokálně na tělo na důležitá energetická místa pro její blahodárné působení, ale i do ovzduší kdykoliv v průběhu dne pro osvěžení, podporu emoční stability, vitalizaci a navození pocitu pohody:

– květovou esenci nastříkáme na temeno hlavy a současně na střed čela (přičemž si chráníme oči dlaní) a následně ji rozetřeme po celém čele až do spánků pro „vyčištění“ našeho emočního vnímání, prohloubení intuitivního naladění se na miminko v bříšku a vnitřní komunikace s ním

– květovou esenci nastříkáme a vetřeme především do oblasti záhlaví a 7 krčního obratle (táto stimulace působí obzvlášť osvěživě a vitalizačně) a také příjemně osvěžuje její vetření do pulzních bodů za ušima

– květovou esenci vetřeme (pravotočivě) po dráze spirály do pupíku a následně provedeme krátkou stimulaci v místě samotného pupíku, a to přiložením provoněných kytičkových dlaní – přes pupík jsme totiž energeticky propojení s miminkem v lůně

– nastříkáním květové esence na pulzní bod do zápěstí a jejím následným rozetřením obou rukou o sebe v místě zápěstí se „rozproudí“ do celého těla a působí blahodárně všude tam, kde je potřeba

– vetření květové esence do oblasti podbříška pomáhá harmonizovat a také vitalizovat tuto oblast

– vetření květové esence do ledvin a jejich následné prohřátí přiloženými provoněnými kytičkovými dlaněmi se podpoří jejich vitalizace a tím i celková životní energie – ledviny totiž nesou naši vrozenou životní energii a je důležité je v období těhotenství opečovávat, protože se těhotenstvím vyčerpávají

– květovou esenci nastříkáme a rozetřeme taky do plosek nohou – přes pokožku na chodidlech proniká květová esence do těla nejrychleji, čímž se její působení stává vysoce účinným a efektivním; a současně jemně stimulujeme pravotočivým kroužením bod ledvin (L1)

   Psychicko-emoční podporu provedeme přes bod psychiky (CV 17): vetřením květové esence po dráze spirály (pravotočivě) do středového bodu na hrudi v oblasti srdce a následnou krátkou stimulaci samotného bodu přiloženými provoněnými kytičkovými dlaněmi na něj.

Naladění se do „emoce Růže“: provedeme nastříkáním si květové esence do dlaní (2-3x) a jejím rozetřením „do sucha“, kdy se rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně se z nich aspoň 3x zhluboka nadýchneme (během pár vteřin je přímo stimulována přes čichové receptory v nosní sliznici amygdala – centrum emočního prožívání a emoční paměti).

Voňavé pročištění ovzduší a vytvoření „Růžového obláčku“: provedeme nastříkáním (2-3x) květové esence do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho vůně, kterou je přímo stimulováno centrum emočního prožívání přes čichové receptory v nosní sliznici během pár vteřin. Vůně nás hezky naladí do „emoce Růže“ a zároveň si květovou esencí voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

Převzato od úžasné autorky esencí Zrození, Ing. Evy Kopasové