Hlazení Duše miminka

Jemnou voňavou květovou esencí ve spreji můžeme opečovávat a hladit nejenom ty nejmenší děti, ale i větší či „dospělé děti“. Vždyť v každém z nás dříme na dně Duše i naše „vnitřní dítě“, které také potřebuje čas od času konejšit, jemně opečovat a pohladit něhou mateřské lásky. I pro dospělé jsou „kytičkové dlaně“ a voňavé doteky stejně účinné a blahodárné, i když jsou velmi jemné. Květová esence se obecně může stát součástí naší terapie či masáže, ale můžeme se opečovávat i sami jejím pravidelným používáním na důležitá energetická místa na těle. 

Voňavá květová esence ve spreji je velmi jemná a pro děťátko (i naše vnitřní dítě) je jednou z nejhezčích vůní právě Růže, která jej sytí pocitem mateřské lásky. Už v období těhotenství začínáme děťátko hladit s voňavou květovou esencí v dlaních přes pokožku bříška maminky pomocí masáže Hlazení malého Andílka. Už v lůně miminko cítí emoce i vůně, nejen po porodu. Proto jej vůně Růže tak hezky konejší již v období, kdy je schoulené u maminky pod srdcem. Hladící kytičkové dlaně, provoněné květovou esencí, opečovávají jeho svět v bříšku maminky a rozeznívají struny jeho vnitřní krásy. A navíc, vůni maminčiných dlaní si bude pamatovat i po narození, kdy jej budou opět hladit, ale už přímým dotekem. Vůně Růže jej tak bude provázet od úplného počátku a hezky provoní i celé jeho dětství.

 Stejně tak je uvolňující a blahodárné, když je s touto květovou esenci pravidelně dopřáno kytičkové hlazení i budoucí mamince pomocí Konejšivých doteků a jemného hlazení tváře (viz knihu Motýlí masáže pro Novorozeňátka, Maitrea 2016). Je vhodná a velmi příjemná i na voňavé pročištění ovzduší, kdy si jejím rozstříkáním vytvoříme kolem sebe Růžový obláček, který nás spolu s naším děťátkem v lůně naladí do příjemné „emoce Růže“.

Součástí květové esence jsou excelentní pramenité vody z Francie a z Čech (Vysočina), které svou vysokou „energetickou čistotou a vitalitou“ obohacují účinky voňavé květové esence.

Růžová květová voda, obsažená v květové esenci, je vhodná pro všechny typy pleti, i pro velmi citlivou. Rozjasňuje ji a zklidňuje, hydratuje a zjemňuje, a je výborná k potírání na pokožku. Při vdechování její velmi jemné vůně působí hluboce i na emoční rovině (přes amygdalu – emoční mozek). Květové vody jsou pro svou vzácnost a jemnost považovány za aromaterapii třetího tisíciletí.

Květové esence (maceráty léčivých bylin), které jsou součástí této esence, opečovávají nejenom na tělesné rovině, ale hezky působí i v emočním světě děťátka a vitalizují ho.

Celkové blahodárné účinky získává voňavá květová esence výjimečným potencováním všech jejich důležitých součástí, a sice květových vod, květových esencí a excelentních čistých pramenitých vod.

Použití květové esence v péči o děťátko v lůně i o budoucí maminku:

Budoucí maminka si 2-3x nastříká květovou esenci nejdřív do dlaní a rozetře „do sucha“, kdy se v nich rozvine hlavní tón vůně jemné Růže a následně si z nich aspoň 3x zhluboka přivoní (během pár vteřin je přes čichové receptory v nosní sliznici přímo stimulována amygdala –  centrum emočního prožívání a emoční paměti), čím hezky naladí sebe i své miminko v lůně do „emoce Růže“. Takto provoněné kytičkové dlaně opečovávají vnitřní svět děťátka a zároveň i pokožku maminky, kdy květová esence hezky zjemní, zvláční a hydratuje pleť na bříšku maminky a i v jejích dlaních zároveň. Protože esence neobsahuje olej, je kdykoliv praktická k použití (nezamašťuje oblečení).

Květovou esencí můžeme kdykoliv přes den voňavě pročistit ovzduší a vytvořit si kolem sebe Růžový obláček, kdy ji 2-3x rozstříkáme do prostoru nad sebe a zahalíme se do jeho jemné vůně (jeho vdechováním se společně s miminkem emočně hezky naladíme přímou stimulací emoční části mozku – amygdaly) a zároveň si voňavě pročistíme i prostor kolem sebe.

Před použitím ji 9x zlehka protřepeme.

Převzato od úžasné autorky esencí Zrození, Ing. Evy Kopasové, www.zrozeni.com