Beltaine 2020 - poselství z Posvátného háje pro Tvou duši

V noci z 30. dubna na 1. května nastává Beltaine, magický svátek keltského kola roku. V jaké energii se ponese? Vyberte si kartu a já vám to o pár řádků níže povím :) Ať už jste si vybrali jakoukoli kartu, všechny tři pro vás mohou mít význam, protože hovoří o tom, v jakém duchu se ponese energie následujících dní, co bude „ve vzduchu“, jaká témata pro vás mohou být důležitá.

Beltaine je mocný magický svátek keltského kola roku, jehož velkým tématem je propojení našich různorodých aspektů, zdánlivě protikladných stránek sebe sama. Ano, možná jsou naše části odlišné, ale dohromady tvoří TEN SPRÁVNÝ CELEK, v němž jsou síly harmonicky vyrovnány, když je všechny uctíme tak, jak si zaslouží. Pak má své místo naše ženská i mužská část, vnitřní dítě, ale také to, co považujeme za „temné“ – potlačené, neuznané, vyčleněné aspekty nás samých. Až ve spojení s nimi, v jejich přijetí, nacházíme celistvost, jsme propojeni se svou silou, přichází proud života a přirozené hojnosti.

Během tohoto svátku můžete uctít Matku Přírodu a požehnat jí skrze akt posvátného spojení mezi mužem a ženou. Totéž ale můžete udělat i vnitřně – propojit svou vnitřní ženu a vnitřního muže a vzdát tak hold tzv. posvátné svatbě, hieros gamos, rituálu spojení, který přináší sjednocení, léčení, uzdravení. Ne náhodou je tento svátek spojen také se sexualitou, láskou a plodností – dříve se skrze rituály uctívala na Beltaine právě plodnost Matky Země.

Zpátky ke kartám :) Co vám chtějí říct? Tentokrát jsem zvolila silnou sadu Strážci světla, kterou vytvořil Kyle Gray. Jak jsem zmínila, i když jste si vybrali jednu kartu (jejíž téma pro vás bude nejvýznamnější), působit budou všechny tři… tentokrát na sebe krásně navazují :) Výklad můžete brát jako celkový pohled na dění a aktuální témata v blízké době, nebo si vybrat jednu kartu a na tu se zaměřit.

 

 

 

 

Karta vlevo – LADY NADA: Probuzení srdce – velmi příznačně se v této době pro Tebe otevírá téma srdce a vztahů… ať už potřebuješ své srdce uzdravit z bolesti, zklamání, smutku, či se potřebuješ více propojit se svými pocity, TEĎ JE TEN ČAS. Tvé srdce se nyní může otevřít a uzdravit ze všeho, co potřebuje. Můžeš ho nechat kvést, zářit, vonět, znít vnitřní hudbou lásky, štěstí a naplnění. I Tvé vztahy jsou nyní „zalité sluncem“ – nemusí to nutně znamenat, že je všechno „růžové“, ale může se Ti v této oblasti dostat velkého požehnání, uvolnění, lehkosti a harmonie. Srdeční a vztahové záležitosti se ladí, uvolňují, léčí, platí to pro vztahy k druhým, tak pro vztah k sobě samému. Ať už v této době prožíváš cokoli, nech se alespoň v představě zalít září a světlem božské lásky, nekonečné, přijímající, bezpodmínečné. Vnímej své srdce jako poklad, zářivý klenot, nádhernou rozkvetlou květinu, která voní tou nejkrásnější vůní a zní tou nejkrásnější písní. Dívej se na svět (sebe nebo svého partnera) srdcem – i ve známé Exupéryho knížce se píše: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

Karta uprostřed – KUAN JIN: Péče a soucit – bohyně péče a soucitu přichází, aby Ti dala jasný signál, že je čas odpočinku, hýčkání, pečování. Přináší Ti nadhled a pochopení do Tvé situace, současně Ti říká, že ne vždy musíš/můžeš všechno pochopit, a nemá smysl se tím trápit. Přestaň se stále dokolečka zabývat tím či oním a na chvíli prostě jen buď. Čím víc nad vším dumáš, tím pomaleji se dostáváš dál… Kuan Jin Ti pomáhá starat se o sebe, dát si přesně to, co v tuhle chvíli potřebuješ… a bez jakéhokoli falešného posuzování, hodnocení a morálky si to dopřát. Bez posuzování přijímá všechny jako sobě rovné, vidí, že všichni jsou součástí jednoty. Dopřává nám silné léčení v sebepřijetí, sebehodnotě, sebeúctě, pomáhá odpustit a cítit soucit se sebou i s druhými. Do vztahů, intimity a blízkosti vnáší jemnost, něžnost, vzájemné pečování a hýčkání. Zahal se vůněmi, smyslností, vším, co Ti přináší pocit lehkosti, radosti, ale také rozkoše a užívej si to všemi smysly, vykoupej se v prožitku vnitřního požitku :)

Karta vpravo – JANA Z ARKU: Hlas pravdy – Johanka z Arku Ti přináší poselství o upřímnosti, autenticitě i vnitřní síle. Kdo skutečně jsi, jaká je Tvá vnitřní pravda? Vyjadřuješ ji upřímně a otevřeně? Ukazuješ, kdo jsi? A jsi s tím za jedno? Teď je čas si na tyto otázky odpovědět a své odpovědi začít žít. Možná si z minulosti neseš strach. Z pronásledování, z trestání, z doslovného ničení Tvé existence pro to, co děláš, kdo jsi. Ne nadarmo se tohle téma ozývá v době, které se lidově také říká „pálení čarodějnic“, vždyť i Johanka zemřela na hranici, protože se odvážila jít za voláním své duše, což mnohým nebylo pohodlné... Je čas tento strach rozpustit a žít tak, jak opravdu chceš. Nic jiného Ti radost nepřinese, bez toho budeš chřadnout, přežívat, umírat za živa na hranici, kterou si sám vystavíš. Máš v sobě mnohem víc síly, než si myslíš! Přijmi ji, žij ji, projevuj ji. Tvá síla vychází z Tvého srdce, které je čisté, plné lásky a moudrosti. Začni zase žít, žij své sny, následuj hlas své duše!

Krásný beltainový čas,

Nemetona a panenka vnitřní síly vytvořená pro tento svátek