Vítejte!

S radostí Vás vítám na stránkách, které Vás provedou možnostmi našeho společného setkávání.

 

Nemetona - Posvátný háj je prostor otevřený pro péči, podporu, uvědomění, tvořivost, lásku a (nejen) ženskou energii, prostor, jenž má být bezpečný, citlivý, podporující a umožňující. Je otevřen ženám i mužům, i když ženám bude možná tematicky bližší :) Je otevřen těm, kdo touží po nalezení své vlastní cesty, po poznání sebe sama, po empatické podpoře na cestě k a v mateřství...

Markéta Nemetona - dula Vás s láskou provede Vaší cestou ke spokojenému porodu a mateřství,

Markéta Nemetona - arteterapeutka s Vámi pomocí tvořivosti, výtvarna a obrazů bude prozkoumávat Vaše nitro nebo pomůže ošetřit bolesti a trápení duše a srdce.


 

Jmenuji se Markéta Vlčková a jsem dula, poporodní dula, arteterapeutka a autorka Panenek vnitřní síly. V současné době nedoprovázím k porodům, protože mám sama dvě malé děti (dva syny, narozené v letech 2013 a 2016), ráda se s Vámi však setkám a půjdu s Vámi Vaším těhotenským, porodním a mateřským dobrodružstvím a zázrakem. Pokud byste stála o moji péči během těhotenství, porodu a mateřství, zkuste mi napsat a třeba se nějak domluvíme :) Pro bližší informace sledujte příspěvky na tomto webu nebo mě neváhejte kontaktovat. Aktuální informace jsou k nalezení na FB Nemetona - Posvátný háj.

 

Stručně k mým službám:

* Dula a poporodní dula

Nabízím psychickou a emocionální podporu během těhotenství, přípravu k porodu, pomoc s vytvořením porodního přání, ujasněním si, co od porodu a mateřství, rodičovství čekáte, podporu kojení, pomoc s nošením miminka v šátku, principy kontaktního rodičovství, poporodní uzavírání kostí za pomoci šátku rebozo,apod. Respektuji Vaše přání a potřeby, Vaši individualitu. Mým záměrem je pomoci Vám nalézt Vaši cestu ke spokojenému porodu a mateřství. Věřím, že žena je schopna přivést na svět své děťátko přirozeně, zdravě a ve své síle - pokud se jí dostane vhodné podpory a péče. Jsem zastánkyní přirozené podpory těhotenství a mateřství, kontaktního rodičovství.

 

* Arteterapeutka

Nabízím individuální či skupinové kurzy arteterapie zaměřené na sebepoznání a relaxaci, věnuji se diagnostické a terapeutické automatické kresbě a vyrábím tzv. Panenky vnitřní síly - terapeutické a energetické panenky hovořící z duše a našeho pravého já, z úžasného a hřejivého materiálu, ovčí vlny. Fotografie a další informace o panenkách naleznete na FB Nemetona - Posvátný háj, nebo v některých článcích na tomto webu. Za součást své arte cesty považuji i promlouvání duše skrze obrazy tarotových karet, věnuji se tedy také využití tarotu jako zrcadlu naší duše.

 

Využívám různé techniky práce, které volím individuálně. Konzultace provádím osobně, telefonicky či online formou (email, skype). Vycházím z celostního pohledu na člověka, přírodu, život... a hledám souvislosti, které nám pomáhají pochopit, vidět, vnímat. Uvědomuji si, jak moc důležité je být sám sebou, jak moc důležité je hledání vlastní cesty, vlastního života, hledání možností naší tvořivosti, radosti, lásky. Věřím v moudrost našeho těla a jeho schopnost přinášet nám poznání a uzdravení. Věřím v moudrost a sílu našeho Srdce, které nás vede a ukazuje naši Cestu.

 

Patronkou tohoto webu a mé práce je keltská bohyně Nemetona - toto jméno znamená „posvátný háj", neboť ochraňovala dávná keltská obřadní místa, která se nacházela venku v posvátných há­jích. Nemetona bdí nad posvátnými místy, obzvláště nad těmi, která mají spojení s přírodou. Pomáhá nám také ctít svůj vnitřní posvátný prostor, s nímž když jsme ve spojení, mohou se dít zázraky. Protože vím, jak je důležité podporující a respektující prostředí, ráda bych svou prací vytvořila onen „posvátný háj" - prostor, v němž se přirozeně a jemně může rozvíjet naše životní cesta, uvědomění, láska k sobě, kreativita, ženskost... zkrátka pomyslné místo bezpečí, sounáležitosti, respektu a naladění.

 

Foto Markéta Vlčková, léto 2017 :)

Novinky

Webová prezentace byla spuštěna

01.04.2012 18:49
Na stránkách naleznete informace o službách, které nabízím. Jedná se zejména o možnosti skupinové či individuální práce formou vzdělávání, sebepoznání či relaxace. Zaměřuji se na arteterapii, automatickou kresbu, výtvarnou tvorbu, práci s kartami a jinými technikami.
<< 1 | 2