Dula Markéta aneb jak jsem se k dulení dostala a jak ho chápu

21.03.2015 13:14

Tak nějak dlouho před tím, než jsem sama otěhotněla a narodil se mi syn, jsem věděla, že má práce se bude týkat žen a těhotenství. První rovina se objevila v podobě zájmu o různé souvislosti ženství, mateřství, miminek, otěhotnění, těhotenství, porodů,... a já četla, čerpala, zajímala se, nasávala... A pak přišlo vlastní těhotenství a porod. Otevřely se mi takové dimenze sebe sama, hlubiny i výšky, zažívala (a stále zažívám) takové věci, a pocítila jsem potřebu mít vedle sebe chápající a podporující bytost. Uvědomila jsem si, že bych chtěla být v tomto procesu poblíž jiným ženám a pomáhat jim tím vším projít. Věřím a cítím, že to, co se nám jako ženám a matkám děje, je univerzální proces, který však má i svou výraznou individuální dimenzi. Je to taková síla, taková intenzita (která je místy nádherná a kouzelná a místy strašidelná a náročná), že pomoc a podpora, ruka, která pohladí, podrží a vyjádří pochopení, se prostě hodí.

 

Mně samotné porod nastartoval hluboký proces transformace, otevřel mi cestu k sobě samé, k hlubině mého já. Chvílemi šlo o tak intenzivní změny, že jsem potřebovala ženské léčivé a podpůrné sdílení a pomoc a umím si představit, že mnohé ženy zažívají něco podobného. Těmto ženám nabízím svou podporu, těmto ženám jsem k dispozici.

 

Aristoteles řekl, že začátek je polovina celku - mám za to, že když je žena od počátku doprovázena a má po boku citlivou a vnímavou oporu, může se mnohému předejít a mnohé usnadnit. Neodrodím za Vás a neprojdu Vašimi stíny, ale budu stát vedle Vás, budu s Vámi a společně můžeme hledat Vaši cestu ke spokojenému porodu, ženství a mateřství. 

 

Kromě fyzického doprovodu k porodu (v současné době však k porodu nedoprovázím, protože mám 3letého synka a jsem podruhé těhotná) nabízím psychickou a emocionální podporu během těhotenství, přípravu k porodu, pomoc s vytvořením Vašeho porodního přání, s ujasněním si, co od porodu čekáte, apod. Naše spolupráce proběhne na základě sepsané dohody. Respektuji Vaše přání a potřeby. Mým zaměrem je pomoci Vám nalézt cestu ke spokojenému porodu a mateřství.

 

Pro další informace mě neváhejte kontaktovat.